Üniversite Günlüğü Hazırlık Sınıfı

İngilizcenin bir dünya dili oluşu bugünlerde hazırlık okunmalı mı, okunmamalı mı? Vakit kaybı mıdır acaba yoksa iyi bir işe sahip olmak istiyorsam okumak zorunda mıyım? sorularını akıllarda çoğaltmaya başladı. Hazırlık sınıfının da her şeyde olduğu gibi artı ve eksi yönleri mevcuttur. Ben İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde okuyan bir öğrenciyim özellikle hazırlık sınıfı olmak üzere, okulum hakkında da sizlere bilgi vermeye çalışacağım.

Eğer üniversiteye kadar olan sürede genel İngilizce bilginiz varsa biraz da üniversitelerin hazırlık atlama sınavlarına yönelik çalışmış iseniz bu çok iyi bir şey hem bir yılınızı hazırlık yılıyla harcamamış hem de bölümünüzü erkenden okumaya başlamış olursunuz. Fakat eğer İngilizce bilginiz yetersizse düşüncem üniversitenin sizlere sunduğu avantajları da değerlendirerek hazırlık okunması yönünde. Çünkü günümüzde yabancı dil bilmek bir ayrıcalık değil bir gereksinim haline gelmiştir ve sadece eğitim hayatında değil, iş ve sosyal hayatta İngilizce ve hatta başka diller bilmek artık bir gereklilik olmuştur. Hazırlık yılı sonrasında İngilizcenizin mükemmel olacağınızı ve bir daha asla unutmayacağınızı düşünmenizi istemem. İngilizcenizin ne kadar iyi olduğu yıl içinde ve sonrasında gösterdiğiniz çabaya, ne kadar çalıştığınıza ve günde kaç saatinizi İngilizceye ayırdığınıza bağlıdır. Bu açıdan bölümü %100 ingilizce olanlar biraz daha şanslıdır ayrıca İstanbul Bilgi Üniversite’sinin öğrencilerine sunduğu yabancı dil de geliştirmek için kullanılabilecek olan dil okulları, Laureate Programları ve erasmus da mevcuttur.

Hazırlık sınıfının eğlenceli ve öğretici birçok yönü mevcuttur. Üniversiteye dair, hocalarla konuşurken en rahat olduğun zamanlar, aslında o kadar da büyümediğini hatırlatan eğlenceler ve ileride bir çok konuda işine yarayacak İngilizceyi de tam anlamıyla öğrenmeye başladığın ilk yer de hazırlık olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin ne kadar btc ne kadar