Üniversite Günlüğü İşletme

İstanbul Bilgi Üniversitesi, İşletme Fakültesi

Merhabalar, bu yazıda işletme tercih etmeyi düşünen fakat İşletme mi? Açıktan da okunmuyor mu o? Öğretmenliğe puanın yetmedi mi? gibi sorularla sık sık karşılaşan arkadaşlara bölüm hakkında daha detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Günümüzde işletme, ekonomi, pazarlama gibi alanlarda eğitim almak isteyen arkadaşlara öncelikli tavsiyem tercihlerinde özel üniversiteleri de değerlendirmeleri. İstanbul Bilgi Üniversitesi network açısından çok geniş bir ağa sahip olması sebebi ile mezunlarına veya öğrencilerine farklı iş-staj imkanları sağlamakta. Aynı zamanda bünyesinde barındırdığı bir çok etkin faaliyet gösteren öğrenci kulüpleri sayesinde öğrencilik hayatınızda da sektör profesyonelleri ile tanışma ve kariyerinize farklı kapılar açma şansınız oldukça yüksek. Kişisel tecrübelerimden bahsetmek gerekirse şu an işletme 2. sınıf öğrencisi olmama rağmen okulumuzdaki Bilgili Liderler öğrenci kulubünde başkan yardımcılığı yapıyorum ve her etkinlikte farklı bir üst düzey yönetici, girişimci, yatırımcı veya bankacı ile tanışma fırsatı elde ediyorum.

Çift anadal veya yandal fırsatlarına gelirsek, bölüm derslerinin çok yoğun olmaması sebebi ile ilginizi çeken farklı bir bölüme de başlama olasılığınız oldukça yüksek. Üniversiteye işletme fakültesinden giriş yapsanız bile hayallerinizde farklı bir bölüm de varsa 1. sınıfın sonunda not ortalamanız yettiği takdirde çift anadal veya yandal programlarına başlayabilirsiniz. İşletme girişli olup psikoloji, hukuk, mühendislik veya uluslararası ilişkiler okuyan arkadaşlarımıza rastlamanız mümkün.

Okulun sağladığı bir diğer önemli avantaj ise yurt dışı programları. Erasmus veya Laureate Programları ile 1 veya 1’den fazla akademik dönemi yurt dışında tamamlayabilirsiniz.

Genelde bölümün ingilizce olmasından kaynaklanan düşüncelerin gereksiz olduğunu hatırlatmak isterim. Günümüzde İngilizce’nin bir zorunluluk olarak karşımıza çıktığını biliyoruz, okulun sağladığı hazırlık programı ile bu sorunu da aşabilirsiniz.

Bölüm hakkında veya aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorum olarak veya bize yazın kısmından iletebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir